fbpx

Софіївська Борщагівка
вул. Абрикосова, 3Б

Софіївська Борщагівка
вул. Братська, 24

Софіївська Борщагівка
вул. Лесі Українки, 12

Види тренувань в тренажерному залі

Види тренувань в тренажерному залі

Організм людини потребує постійних навантаженнях, якщо є проблеми із зайвою вагою або ви хочете примножити кількість своїх м’язів. І щоб досягти поставлених цілей, необхідно відвідувати тренажерний зал. Тут завжди знайдеться відповідний інвентар, за допомогою якого ви зможете реалізувати задумані плани. Притому зазвичай в ньому є все як для жінок, так і для чоловіків, але щоб вправи в залі принесли користь, а не стали причиною втоми і гострої болі в м’язах, необхідно займатися по заздалегідь відпрацьованій програмі або з персональним тренером.

Важливі моменти
Перед тим, як почати тренування, необхідно розібратися з поняттями базових і додаткових вправ. Перший тип є загальним тренуванням із залученням всіх або майже всіх груп м’язів. Ця частина занять повинна забрати на себе більшу частину всього часу, тому що є свого роду підготовкою до більш важких навантажень. Другий тип тренувань полягає в силовій роботі над конкретними групами м’язів, які в меншій мірі були задіяні під час базової. Крім цих понять також розрізняють тренування в залежності від кінцевої мети на наступні категорії:
• для скидання ваги;
• для набору м’язової маси;
• для виділення рельєфу і формування фігури без нарощування м’язів;
• техніка підтримання досягнутих результатів.

Скидуємо вагу
Кожна програма тренувань буде складатися з різних вправ, що залежить від необхідного результату. У будь-якому випадку вона повинна складатися досвідченим професіоналом з досвідом роботи. У загальних рисах її можна представити в такий спосіб:
• Насамперед бігова доріжка. Таке заняття стане відмінною розминкою, як до початку вправ, так і між ними. Але не варто перестаратися з часом, тому що і на цьому тренажері можна надмірно вимотатися, в результаті чого сил не вистачить для інших вправ.
• Вправи на орбітреку. На цьому тренажері одночасно задіюються руки, ноги і м’язи вище колін. Поступово збільшується швидкість, зростає і інтенсивність спалювання калорій. Спочатку робите один підхід, а потім збільшуєте навантаження.
• Велотренажер – робить основний акцент на ноги і їх групи м’язів, зміцнюючи їх в комплексі.

Нарощуємо м’язову масу
Тут в програмі будуть тільки силові вправи, спрямовані на надання високих навантажень на певні групи м’язів. До основних вправ можна віднести:
• станову тягу;
• вправи на брусах;
• жим в горизонтальному положенні;
• присяд зі штангою в руках, тримаючи її на грудях або поклавши на плечі;
• ривок штанги до поясу з підлоги в похилій позиції.

Це стандартний комплекс вправ, який відмінно підходить для чоловіків, дозволяє розвивати всі групи м’язових тканин. Крім того, для зміцнення рук виконують і більш спеціалізовані вправи, де задіюється трицепс і біцепс. Освоївши одну програму, переходити на іншу можна 1 раз в 2 місяці тренувань. Тому що наш організм здатний адаптуватися до навантажень і в результаті сповільнюється зростання тканин. З ростом навантаження, кількість підходів, необхідно збільшувати і тривалість розминок, важливо добре підготувати м’яза, перш ніж вони почнуть активно працювати. Якщо виконуються вправи на максимум, то між ними повинна бути перерва, достатня для повного відновлення організму після таких навантажень.

Формуємо рельєф
Саме рельєф є одним з головних стимулів для відвідування тренажерного залу. Але і тут необхідно бути вкрай обережним і діяти за планом, розробленим досвідченим тренером. Завдання полягає в тому, щоб підшкірний жир переплавити в м’язи і залишити поза тканини. Починати слід тренування з правильного харчування. Ретельно продумайте щоденний раціон і намагайтеся знижувати його з кожним днем на 200 калорій. Це важливо пам’ятати, тому що спортсмен ризикує втратити працею нарощені м’язи. Починається тренування з 10 або 20 хвилин пробіжки, стрибків, кругових рухів тулуба та іншими вправами з легкої атлетики і не забуваємо про базу. Вона повинна включати підтягування, станову тягу, підняття від грудей і присідання зі штангою.

Утримуємо досягнутий результат
Це актуально для всіх в однаковій мірі. Для хлопців – не допустити зниження м’язової маси, а для дівчат – набрати у вазі через появлення жиру. Мета таких тренувань полягає в тому, щоб ні тероризувати свої м’язи, які вже набрали певний обсяг, а підтримувати їх в тонусі. В якості замінників силових вправ, спрямованих на підтримку результатів, стане щоденна ранкова пробіжка, присідання і зміцнення пресу. Добре б мати гантелі, щоб заповнити заняття на обтяження. Якщо ви досягли певного результату і не бажаєте його втрачати, то максимальна перерва між тренуваннями не повинна бути більше 2 місяців. Краще скоротити тренування до одного разу або зменшити навантаження за часом.

Назад
Telegram
Viber
Messenger